top of page
אודות שניאור.jpg

אודות

ברוכים הבאים לאתר האמן שניאור ירחי,

בוודאי תרצו לדעת מי עומד מאחורי הציורים אותם אתם רכשתם או עומדים לרכוש. שניאור ירחי הוא לא רק צייר של דיוקנאות ופורטרטים, פועלו בעולם האמנות הוא רחב מאוד וידיעותיו האמנותיות נרכשו ממקורות וממורים שונים. כיצד גילה את כשרונו האמנותי, איפה ניתן למצוא את יצירותיו השונות ועל הקשר שלו לחב"ד ולרבי מלובביץ' נספר לכם כאן.

שניאור ירחי הוא צייר צעיר יליד 1997, שנולד וגדל במשפחה עם מסורת אמנותית עשירה. על קירות הבית ציורים רבים של אמנים שונים אך אמן אחד חוזר ונשנה בין היצירות והלא הוא בעל הבית, אביו של שניאור, ג'קי ירחי.

בגיל 3 עברה משפחתו מהישוב עלי לנתניה, שם גדל שניאור, משקיף על הים עם מחברת הציורים שלו, מצייר תנועות שקטות בצהרי הקיץ וסערות בורקות בימות החורף. בנעוריו למד בישיבת חנוך לנער בצפת, שם גם הלימודים לא עצרו אותו מהאמנות. שניאור היה מצייר בכל השיעורים ולא הסתפק במחברת, לעיתים אף על קנבסים, עם מכחולים וצבע.

 

כיצד חב"דניק מגלה את דרכו באמנות?

שניאור, נקרא על שם האדמו"ר הראשון בחסידות חב"ד, רבי שניאור זלמן מלאדי, בעל התניא. משפחתו התקרבה ליהדות דרך חב"ד והוריו כיום הם חסידי חב"ד המשתייכים לקהילה בנתניה של הרב וילהלם. גם שניאור גילה את דרכו בעולם החסידי ויצירותיו מושפעות מהשקפתו הדתית.

בתחילת דרכו צייר שניאור בעיקר את הרבי המפורסם ביותר בחב"ד, הרבי מליובאוויטש (או מלובביץ'). בתום שנות לימודיו בישיבה, נסע שניאור לניו יורק, שם למד בישיבת 770 והעמיק את קשרו עם תנועת החסידות. אך כמו כל שנות נעוריו, גם בזמן שהותו בניו יורק, המשיך שניאור להתמסר לכישורי הציור שלו ואף לקח מספר קורסים אצל אהרון בלייז (Aaron Blaise).

בשנים שלאחר מכן יצא ירחי לשליחות בעיירה, פורט לודרדייל, שבפלורידה ושב לברוקלין, אל הקהילה החב"דית הסובבת את 770. בתקופה זו כבר החל שניאור לעבוד עם חברות שונות בארץ ובחו"ל, כמו "משניות אבוקה" וכתב העת "הונדרט" ובמקביל לכתוב מגילות אסתר וכן לאייר מגילות בסגנון ריאלי.

בתקופה זו, יצר שניאור את השילוב המיוחד של כשרונו בתחום הציור יחד עם השקפתו החסידית. שניאור למד ממורים אשר עסקו באמנות רחבה מהעולם, הושפע מסגנון דיסני וקיבל השראה מאמנים כמו בוב רוס ונורמן רוקוול. אך את כל הידע שקיבל, הוא משך והעביר אל ציורים בעלי תוכן יהודי-דתי מובהק ובכך השפיע על עולם הקומיקס המסורתי והביא אליו סגנונות חדשים באמנות.

 

שיתופי הפעולה שלא ידעתם עליהם

לאחר שחזר לארץ, המשיך שניאור להוציא ספרי קומיקס עם חברות שונות כמו מלכות הכתר, אשר קצרה מחמאות על סדרת הספרים המפורסמת "פטרבורג". הסדרה מספרת על מאסרו של הרבי הריי"ץ, האדמו"ר הקודם בחסידות חב"ד ואביה של הרבנית חיה מושקא. בסדרה מצליח שניאור לחבר את הילדים אל הדמות אשר מעולם לא פגשו ולהזדהות עם החיים שעברה החסידות באותם הימים תחת השלטון הרוסי-קומוניסטי. בשל ההצלחה הרבה, הוזמן שניאור להמשיך לעבוד עימם על ספרים נוספים וכן להאריך את הסדרה "פטרבורג" בכרך נוסף, על אף שלא תוכנן כך קודם לכן.

אך כשרונו של שניאור לא תם בעולם הקומיקס. לאחרונה מגלה שניאור את יכולותיו המיוחדות בשיתוף פעולה חוזר עם פרויקט "צמאה". בשנת תשפ"ג (דצמבר 2022), עלה על הבמות המרכזיות של אירועי "צמאה" לכבוד י"ט כסלו, חג הגאולה של האדמו"ר הזקן, קליפ מיוחד בהמחזה משותפת של אביב אלוש יחד עם שניאור. אלוש מספר את סיפורה קורע הלב של אחת הגיבורות המיוחדות בחב"ד, בתו של האדמו"ר הזקן ושניאור ממחיש זאת בציורים מיוחדים הנבנים על ידי קווים צפופים, בסגנון פוסט-אימפרסיוניסטי המזכירים את יצירותיו של ואן-גוך. הקליפ זכה לביקורות טובות מאוד ואחת מהסצנות שלו אף שימשה את הזמר עקיבא בשיר "ניגון השתטחות" שהוציא יחד עם פרויקט צמאה בקיץ תשפ"ב (אוגוסט 2022).

שיתופי הפעולה של שניאור עם פרויקט צמאה לא תמו ובעתיד צפויה פעילות נוספת בתחומים שונים הקשורים באמנותו של שניאור.

חיי הנישואים והמסעות לחו"ל

לאחר שנשא לאישה את שירין, החל שניאור לחשוף את כשרונו בציורי הפורטרט והדיוקנאות וכן ציורי נוף וארכיטקטורה בעלי זיקה יהודית. את הציורים הללו יוצר שניאור בטכניקות חדשניות של יצירה דרך המחשב ושולח אותן להדפסה על קנבס ועל זכוכית.

פעמים רבות נשאל שניאור אם הוא מוכר גם ציורים שהוא מצייר בצבעי שמן. אך את רוב עיסוקו כיום הוא מקדיש ליצירה המודפסת על קנבס ועל זכוכית ויש לכך יתרונות רבים. את ציוריו על השמן בוחר שניאור לשמור לשעות הפנאי וכתחביב אישי, שאולי בעתיד יצא למכירה בחוץ.

את החיים על הרצף שבין ארץ ישראל לחוץ לארץ, בין החיים החסידיים לחיי העולם הגדול, ממשיך לפתח שניאור גם עם המשפחה שבחר להקים. זמן קצר לאחר החתונה הוא יצא לשליחות עם אשתו בבית חב"ד קוסקו, פרו, אצל הזוג הרב עופר והרבנית יעל קריפור, שם הם בילו בחג הפסח וכן בחגי תשרי. במהלך השהות שלו שם, העביר מספר סדנאות ציור למטיילים ואף ניצל את נופי הטבע המגוונים והקדיש ימים לציורים בטכניקת הציור במים.

אחד משיתופי הפעולה הנשנים של שניאור הוא עם ההוצאה לאור העולמית Eric Cohen, איתם יצר ספרים של משרד החינוך בארץ וגם ספרי לימוד באנגלית בספרד. את העבודה נושא שניאור בתוך המזוודה לכל מקום: מסך סינטיק (Wacom Cintiq) ושני זוגות תפילין.

 

כיצד התפתח אתר זה ומה תמצאו כאן?

המסע האמנותי של שניאור ממשיך את דרכו בציורי הדיוקן והפורטרט המשוכללים מעולמו העשיר של שניאור. מתוך בקשות רבות ופניות שקיבל שניאור במרוצת הזמן, החליט שניאור להיפתח אל אנשי רוח, מנהיגים ורבנים חשובים ביהדות ולהביא גם אותם אל בימת היצירה. בציורים משתמש שניאור בטכניקות מודרניות ובצבעים חיים כדי להביא לחיים את פרטי האנשים באופן מרשים ומרגש.

שניאור מאמין באמנות ככלי לביטוי רגשות ותפיסת עולם משלו ומשתדל להביא את זה לידי ביטוי דרך יצירותיו המרהיבות. עם חזון אמנותי ייחודי, שניאור מצליח לתפוס את היופי והמורכבות שבפני הדמויות השונות ולהציג אותם באופן עמוק. כמו כן, הוא תופס את החכמה הייחודית שבכל אחד מהם, יחד עם משיכות צבע שונות, ומביא אותה לחיים בתמונה.

מלבד הדיוקנאות, ליבו של שניאור נמשך גם אל מקומות הקודש והמבנים הארכיטקטורים המאפיינים את ארץ ישראל ובעלי ערך סימבולי עבור היהדות. למבנים אלו מוסיף שניאור נופח ורגש והמקומות מקבלים משמעות חדשה והצצה אל תפיסת ליבו הפנימית של שניאור כלפי כל אחד מהם.

באתר זה, תוכלו למצוא את היצירות האחרונות של שניאור ירחי ולרכוש את הציורים המרשימים אתכם. הציורים היפים והמרהיבים מספקים אמנות איכותית שתשדר יופי ועומק לכל אחד שיבחר להוסיף אותם לחייו.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו בכל שאלה או בקשה שיש לכם, ונשמח לשמוע מכם. תודה רבה על הביקור ובואו תקחו חלק בחוויה אמנותית מרשימה באמצעות הציורים של שניאור ירחי!

שניאור ירחי סטודיו
שניאור ירחי בסטודיו
שניאור ירחין חסידות חבד
שניאור ושירין ירחי (4)
שניאור ושירין ירחי (3)
שניאור ושירין ירחי (2)
שירין ושניאור ירחי (3)
שירין ושניאור ירחי (2)
שניאור ושירין ירחי (5)
שניאור ירחין (4)
שירין ושניאור ירחי (1)
bottom of page